'Osmanlı Pazarlamacıs'nın iftirasının ardında karşılıksız aşk çıktı!

►►►

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, İsmet İnönü hakkında skandal ifadeler kullanan ve bunun için bir mektubu dayanak gösteren Nilhan Osmanoğlu'na yanıt verdi. Kayışoğlu Twitter üzerinden, "Nilhan hanımefendinin İsmet İnönü ile ilgili açıkladığı mektupları yalanlayan mektuplar çıktı.. Buyrun gerçeğin ve entrikanın hası burda.." diyerek o mektubu okudu...

Nilhan Osmanoğlu'nun İnönü iftirasının 

ardında karşılıksız aşk çıktı!

II. Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu, İsmet İnönü'nün Türkiye'ye dönmek isteyen Osmanlı hanedanı üyelerine 'Bunun bir bedeli var' dediğini ve ellerindeki mücevherlerini aldığını iddia etti...


İnönü için Abdülhamid’in eşinin mücevherlerini alıp Türkiye’ye döndüğünü ve bir süre sonra bu mücevherlerin eşinin üstünde görüldüğünü söyleyen Osmanoğlu hiçbir belge göstermedi...

 Osmanoğlu, bu görüşmenin bir mektupta geçtiğini söyledi. Osmanoğlu'nun bu sözlerine tepki yağdı.

Tartışmalar devam ederken 2. Abdülhamid'in torunu Nilhan Osmanoğlu'nun, İsmet İnönü'ye karşı skandal sözlerine CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu'ndan yanıt geldi. 


Kayışoğlu Twitter üzerinden, "Nilhan hanımefendinin İsmet İnönü ile ilgili açıkladığı mektupları yalanlayan mektuplar çıktı.. Buyrun gerçeğin ve entrikanın hası burda.." dedi. 

İsmet İnönü'nün yaverinin mektubunu aktaran Kayışoğlu şunları söyledi: 
"Şadiye Sultan'ın yardımcısının yavere aşık olduğu ve İstanbul'a götürmesini istediği, yaverin bunu kabul etmeyince karşılıksız aşkını tehdit ettiğini öğreniyoruz. Yaverin mektubunda şöyle deniliyor: 

Hanımefendi sizi zevcem olarak almadığım için müteessir olduğunuzu, paşamıza iftira edeceğinizi, sultanının bronşunu alacağınızı söyleyeceğinizi yazıyorsunuz. 

Biliniz ki aziz Türk milleti değil malı mülkü bütün varlığını ve canını savaş meydanlarında ortaya koyarak bu cennet vatanı dünyalara değişmeyen İsmet Paşamız ile ilgili böyle iftiralara inanmayacaklardır. Çabanız nafiledir. "
Cumhuriyet

Anlayana SivriSinekCaz